Makowski wraca do Resovii

Po rocznej przerwie, na występy w tarnobrzeskiej Siarce, do drużyny Resovii powraca Bartłomiej Makowski. Jest to już drugi transfer do klubu, po Jakubie Ząbkiewiczu, który pasiaki przeprowadzili przed rozpoczynającym się niedługo sezonem.

25-letni Makowski jest bardzo dobrze znany kibicom Resovii, którzy mogli go oglądać w sezonie 2012/2013, w barwach swojej drużyny. Przez cały ten czas był podstawowym obrońcą w składzie trenera Tułacza, występując w 27 ligowych spotkaniach, dwukrotnie wpisując się na listę strzelców. Po zakończeniu rozgrywek i karnej degradacji Resovii zawodnik ten, wspólnie ze szkoleniowcem i czterema innymi piłkarzami "pasów" przeniósł się do Tarnobrzega, by tam znów spróbować powalczyć o awans.

Tak jak i w Resovii, tak i w Siarce Makowski szybko wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie. Wystąpił w 29 ligowych spotkaniach i znów dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Z tą jednak różnicą, że zamiast do bramki rywali trafiał do własnej. Na tym zakończyła się jego przygoda z Tarnobrzegiem, gdyż włodarze Siarki nie zdecydowali się na przedłużenie kontraktu z wychowankiem Korony Góry Kalwarii.

Zawodnik ten wydaje się więc solidnym wzmocnieniem bloku defensywnego Resovii. Zastanawiać może jedynie fakt, że będąc podstawowym obrońcą trzeciej drużyny II ligi zawodnik ten przenosi się o klasę niżej. W kuluarach mówi się, że jest to spowodowane niezbyt sportowym trybem życia Makowskiego. Jednak jak zawsze w takich sytuacjach bywa postawę obrońcy zweryfikuje boisko.